Reddington Lizin Babası Mı? Raymond Reddington Kim?

Reddington Lizin Babası Mı? Raymond Reddington gerçekte kim? Merak ediliyor…

Araştırmalara dayanarak görünüşe göre Raymond Reddington, Liz Keen’in bir ebeveyni olabilir.

Elizabeth Keen Raymond Reddington
Elizabeth Keen, Raymond Reddington

DNA testinin Reddington’ın Keen’le eşleşiyor olduğunu kanıtladığı bir hikaye vardı.

Ama asıl olay şu: J. Spader’ın canlandırdığı ve Raymond Reddington olduğunu iddia eden karakter aslında Reddington değil. Gerçek Reddington, Liz Keen’in dört yaşındayken yanlışlıkla vurup öldürdüğü bir adamdır.

Bu arada James Spader’ın oynadığı ve Reddington olduğunu iddia eden adam aslında Ilya Koslov adında bir adam olabilir. Ilya Koslov, Keen’in eski bir KGB ajanı olan annesi Katarina Rostova’nın çocukluk arkadaşı ve  sevgilisiydi.

Katarina, okyanusa yürüyerek ölüm numarası yaptı ve 28 yıldır kimse onu görmemiş olmasına rağmen, hala hayatta, Fransa’da yaşıyor. Spader’dan Ilya Koslov, Katarina’yı korumak için Reddington’ın kimliğini üstlendi.

Ama arada yeni bir teori de eklendi… O teori ise Raymond Reddington’un sırrının E. Keen’in annesi olması. Peki Raymond Reddington Liz’in annesi mi? Kim bilir…

Raymond Reddington’un Sırrı Ne? Blacklist Raymond Reddington Gerçekte Kim?

Gerçek Red’in 30 yıl önce Liz’in elinde öldüğünü biliyoruz ve KGB subayı Ilya Koslov’un daha sonra Red’in kimliğine büründüğü hikaye sadece bir hikayeye dönüştü.

Raymond Reddington Elizabeth Keen
Raymond Reddington Elizabeth Keen

Yine de Red’in gerçek kişiliği sorusuna verilen gerçek, ciddi, gerçekten erkek olmayan bu sefer ciddi bir cevap vermeye çok yaklaştı. Ve eğer senaristler kasıtlı olarak tüm yanlış yönlendirmeler yapmıyorsa, o zaman cevap açıkça yüksek sesle söylenmeden bize verildi: Red, Liz’in biyolojik annesi Katarina Rostova olabilir, muhtemelen son sekiz yıldır Liz’i koruyan ve / veya terörize eden adama dönüşmek için bıçak altına yattı. (Ancak sonraki bölümlerde bu konunun üzeri çizildi.)

Yüksek sesle söylemek (veya yazmak) biraz saçma geliyor, ancak bu teori dizinin başlangıcından bu yana Blacklist hayranları arasında hakim oldu ve geçmişte doğruluğunu gösteren ipuçları düştü.

İstihbarat İmparatorluğu

Red, Liz’i Letonya’da yaygın istihbarat imparatorluğunun faaliyet gösterdiği bir binaya getirir, baskı yaparken, açıklama yaparken, tararken, parçalarken ve yığınlar ve belge yığınlarını analiz ederken çalışanlarla birlikte mesajlar verir. Red’in Liz’e açıkladığı gibi, bina dünyadaki 17 karakoldan gelen bir istihbarat merkezidir.

Reddington Liz’in Annesi Mi?

Raymond Reddington Katarina Rostova mı?

The Blacklist ne kadar harika olsa da hayal kırıklıkları olmadan bitmedi. Dizinin hayranların bilmek istediği ana sorulardan biri, Raymond Reddington’ın Katarina Rostova olup olmadığıydı.

Senaristler hiçbir zaman tam olarak aynı kişi olduklarını söylemediler.

Son bölüme kadar her şey gün ışığına çıkmadı. Red, her zamanki gibi Agnes ile konuşurken onun iyiliği için endişeleniyordu. Agnes daha sonra ona “Pinky, anne gibi konuşuyorsun” diye yanıt verdi. Red daha sonra, “Sanırım, elimde değil” diye yanıtladı.

Dizinin başından beri en büyük gizem buydu. Elizabeth Keen’in ölümü, öğrenme hayallerini paramparça etmiş olsa da, onun gerçekten de gerçeği bildiğini hatırlamamız gerekiyor. Dembe’nin onu öldürmek üzereyken Raymond Reddington’ın isteklerine karşı ona verdiğini açıklayan mektup kim bilir belki de buydu.

Raymond Reddington Dembe Zuma
Raymond Reddington, Dembe Zuma

O bölüme gelirsek, Liz’in gözlerindeki bakış nefret değildi. Bu bir sevgi ve hayranlık bakışıydı. Red, Liz’den görevi devralabilmesi için onu öldürmesini istedi ama annesini nasıl öldürebilirdi? Sayısız kez Red’i öldürmeye çalıştı ve hatta onu tutukladı. Cehennem, onu neredeyse ölümcül enjeksiyondan öldüğü hapishaneye gönderdi. Liz, Red’i seviyordu ama annesinin sevgisini özlüyordu.

Ama en önemlisi, Liz’in vefatından bu yana geçen son 2 sezonu düşünün… Red’in kimliğinden hiç bahsedilmedi. Çünkü o hikaye Liz’le birlikte öldü. Gerçek, bilmesi gereken insanlara çoktan ulaşmıştı. Liz, Dembe ve Red. Ama yine de The Blacklist ile hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Red birçok kez yalan söylediğini söyledi.

Raymond Reddington, Agnes
Raymond Reddington, Agnes

Fakat… Agnes, Red’e ne diyordu? Pinky, değil mi? Pinky genellikle hangi cinsiyet için kullanılır?

Raymond Reddington Elizabeth Keen’in Babası mı?

Bu teoriyi destekleyecek kesin bir faktör olmasa da, aktör James Spader tarafından canlandırılan Raymond Reddington aslında Elizabeth’in babası olabilir. Dizi boyunca zorluklara meydan okuma geçmişi ve tüm kurşun yaralarının ölümcül olmadığı gerçeği göz önüne alındığında, onun gerçek Raymond Reddington olduğu teorisi, yalnızca yukarıda belirtilen faktörler nedeniyle mantıklı gelmeye başlar.

Hayatta kalmış, kapsamlı bir ameliyat geçirmiş ve kişilik değişikliği geçirmiş olabilir. Bu değişiklikler nedeniyle kendisini Liz’in gerçek babası olarak görmese de, özünde Liz’in biyolojik babası olabilir.

Ameliyattan Önce Raymond Reddington Kimdi?

Görünüşünü değiştirmek için gerçekten ameliyat olduğu doğrulanmış olsa da, görünüşünü değiştiren ameliyattan önce Raymond Reddington’ın kim olduğu hakkında kimsenin bir fikri yok gibi görünüyor. İlk başta, Liz’in annesi Katerina Rostov’un çocukluk arkadaşı ve ara sıra sevgilisi olan Ilya Koslov olduğu düşünüldü, ancak bunun yanlış olduğu kanıtlandı.

Gerçek Raymond Reddington hakkındaki bilgi eksikliği, onun ameliyattan önce kim olduğunu ve ameliyatın değiştirdiği yönlerini bilmeyi imkansız kılıyor. Hans Koehler başlıklı 6. sezon 1. bölümde canlandırılan sahnelerden yola çıkarak, estetik ameliyatı Katarina Rostova’nın ayarladığı ve ameliyatı Red’in yakın sırdaşı Dr. Hans Koehler’in 30 yıl önce yaptığı ortaya çıktı.

Red’in Hedefindeki Tom Keen’in Sırrı Ne?

Tom Keen karakterinin sırrı, dizinin ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkan karmaşık bir hikayeye dayanmaktadır. Tom Keen, başlangıçta Elizabeth Keen’in eşi olarak tanıtılmıştır ancak zamanla daha fazla gizem ve sır barındıran bir karakter haline gelmiştir.

Dizinin ilerleyen sezonlarında Tom Keen’in gerçek kimliği ve geçmişiyle ilgili çeşitli detaylar açıklanmıştır. Tom Keen aslında bir casustur ve KGB tarafından eğitilmiştir. Kendisi, çeşitli kimlik değişiklikleri yaparak farklı görevlerde yer almış ve gizli operasyonlarda çalışmıştır.

Tom Keen’in gerçek kimliğinin ortaya çıkması ve ilişkilerinin anlaşılması, dizi boyunca birçok sürpriz ve dönüşle birlikte gelmiştir. Bu nedenle, karakterin sırrını tam olarak anlamak için dizi bölümlerini izlemek ve hikayenin akışını takip etmek gerekmektedir.

Reddington’ın düşmanı kim?

“Birleşik Devletlerin En Çok Aranan 10 Kaçağı” listesinde yer alan, FBI’ın en çok aranan suçlularından biri olan Raymond “Red” Reddington karakteri, “The Blacklist” adlı televizyon dizisinin merkezinde yer alır.

Dizi boyunca birçok düşman ve rakip karakterle karşılaşsa da, Reddington’ın en büyük düşmanlarından biri Alexander Kirk olarak bilinir. Alexander Kirk, dizinin belirli bir bölümünde Reddington’ın hayatına büyük bir tehdit oluşturan bir karakter olarak tanıtılmıştır.

Ancak dizi ilerledikçe, Reddington’ın karşısına çıkan pek çok farklı düşman ve tehdit ortaya çıkar. Dolayısıyla, dizi boyunca Reddington’ın birçok düşmanıyla karşılaşabilirsiniz.

 

5 Yorum

  1. Raymond Reddington karakterini canlandıran oyuncu James Spader’dır. James Spader, “The Blacklist” dizisindeki bu merak uyandıran ve kompleks karakteri büyük bir başarıyla canlandırmıştır.

  2. Bencede katarina şuan raymond reddington çünkü 8.sezonda katarina liz ile beraber o evde yandıklarını söylüyorlar tam net bölümde emin değilim ama raymondın sırtında büyük bir yanık izi var hatırladınız sizde dizide herkes aksini iddia etsede öyle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu