Gizli Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Gizli bir banka hesabı açmak için insanlar birçok nedene sahip olabilir. Para biriktirmek söz konusu olduğunda, kendinizin en büyük düşmanı olabilirsiniz. Tam ilerlediğinizi düşündüğünüzde, planlanmamış bir satın alma için bir miktar nakit para çekiyor ve bu durumda muzdarip olarak günler haftalar hatta aylar geçiriyor olabilirsiniz. Gizli banka hesabı bu konuda size yardımcı olabilir. Nedeni ne olursa olsun, gizli banka hesabı açmak oldukça basittir, yalnızca sizin tarafınızdan az uğraş gerektirir. Dolayısıyla “Gizli banka hesabı olur mu?” sorusunun cevabı “evet, mümkün”dür. Hemen Gizli banka hesabı nedir? Gizli banka hesabı ne demek? Gizli banka hesabı nasıl açılır? Bankada gizli hesap açma ve banka hesap gizleme nasıl yapılır? sorularını yanıtlayalım.

Gizli Banka Hesabı Açmak

Çeşitli nedenlerle gizli bir banka hesabı açmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Bu durumda, ailenizin ya da çevrenizin bilmediği şeyleri satın almak için gizli banka hesabını kullanacak olabilirsiniz. Yeni bir bilgisayar satın almak ya da geziler, giysiler veya bu tür diğer hediyeler için binlerce liralık gizli satın alımlara kadar çeşitli amaçlar güdüyor olabilirsiniz.

Bu doğrultuda bazı dikkatli planlama ve iyi düşünülmüş hamlelerle, sizden başka kimsenin bilmediği bir banka hesabına sahip olmak mümkündür. Gizli banka hesabı açma gerekçeniz ne olursa olsun, bilmeniz gereken en önemli şey, hesabınızı gizli tutmak için eylemleriniz konusunda son derece dikkatli olmanız gerektiğidir.

Dijital Bankacılık

Gizli banka hesabı açmak için uygun birçok internet tabanlı finansal kurum ve yerel banka vardır. Pek çok finansal kurum, kağıtsız bankacılık (dijital bankacılık) seçeneklerine sahiptir. Bu, bildirimlerin, hizmete kaydolduğunuz sürece e-posta adresinize gönderilmesi anlamına gelir. Yerel veya az tanınan bankalarda hesap açmak isterseniz, hesabınızı oluştururken bizzat bir şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Hesaplarınızı korumak için güçlü ve karmaşık şifreler kullanın. Şifrenizi sık sık değiştirin ve aynı şifreyi farklı hesaplarda kullanmaktan kaçının. Dijital bankacılığı güvendiğiniz ve güvenilir olduğunu bildiğiniz cihazlardan yapmaya özen gösterin. Mobil bankacılık uygulamalarını sadece resmi uygulama mağazalarından indirin ve güvenilir kaynaklardan güvenlik güncellemelerini takip edin.

Farklı Banka Tercihi

Gizli banka hesabı açıyorsanız, şu anda başka biriyle ortak bir hesabınızın olduğu bir bankada hesap açmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Farklı bir banka tercihi, ziyaretler sırasında tanıdığınız kişilerin görülmesini önlemek ve olası sorgulamalarda laf arasında banka hesabınızın ifşa olmaması için ideâldir. Evinize gelecek bir hesap ekstresi veya banka ile ilgili herhangi bir mail istemediğiniz belirtmeniz gerekir. Evrak yanlış ellere geçerse, gizli banka hesabınız uzun süre gizli olarak kalamaz.

Türkiye’deki bazı bankalar: Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Adabank, Akbank, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Denizbank, HSBC Bank, ING Bank, Odea Bank, QNB Finansbank, Türkiye Garanti Bankası…

Adrese Posta Göndertilmemesi

Gizli banka hesabı açmak için, kullanmak istediğiniz bankaya karar verdiğinizde, kendiniz hakkında belirli bilgiler vermeniz gerekecektir. Fiziksel adresiniz de buna dâhil olabilir. Bu nedenle, hesabı açtığınız banka görevlisiyle görüşürken, eve herhangi bir posta kağıdı vb. gönderilmesini istemediğinizi bildirmeniz gerekir.

Banka yöneticileri genellikle gizlilik arzusunu anlayışla karşılarlar.

Mobil Bankacılık

Mobil bankacılık odaklı kalmak isterseniz, birlikte olduğunuz insanların bankanın uygulamasını telefonunuzda yanlışlıkla bulmaması için telefonunuzun şifre korumalı olduğundan emin olmanız önemlidir. Bunu öğrenmek, gizli hesabı ortaya çıkarabilecek sorulara yol açacaktır.

Mobil bankacılık uygulamalarını sadece bankanızın resmi web sitesi veya resmi uygulama mağazalarından indirin. Cihazınızı otomatik olarak kilitlenen bir şifre veya biyometrik kimlik doğrulama ile koruyun. Kamu Wi-Fi ağlarında finansal işlemler yapmaktan kaçının. Güvenli ve özel bir ağ kullanın. : Mobil bankacılığı güvendiğiniz ve güvenli olduğunu bildiğiniz cihazlardan yapmaya özen gösterin. Cihazınızı başkalarıyla paylaşmaktan kaçının.

Hesap Açarken Gizliliğe Vurgu

Durumunuzu açıklarsanız, genellikle hesabınızı güvende tutmanın en iyi yolunu size ayrıca bildirirler.

Gizli banka hesabı açma işlemini tamamladıktan sonra, bankacılık bilgilerinizi, çeklerinizi ve banka kartınızı saklamak için güvenli bir yere sahip olmanız gerekir. Bu bilgiyi saklayabileceğiniz özel bir yere sahip değilseniz, bir banka emanet kasası kiralama iyi bir alternatif olabilir.

Gizli banka hesabı açmak hakkında genel bilgileri paylaştık, bankada gizli hesap nasıl açılır? sorusunu yanıtladık, farklı sorularınız varsa yorum kısmından iletebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Ya arkadaşlar Vakıfbank hesabımı yanlışlıkla gizledim, vakıfbank gizlenen hesapları görmek açmak için ne yapmam lazım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu